Krakowska Akademia Optymista

Uwaga, uwaga… Za siedmioma górami, za siedmioma lasami żył sobie Smok zwany ŻAGIEŁŁO. Znany był najlepiej z tego, że uwielbiał… żagle… Bynajmniej ich nie jadł, ale DMUCHAŁ w nie tak mocno, że łódki potrafiły płynąć dwa razy szybciej niż zwykle!

Ale! Wymagało to nie lada umiejętności od małych żeglarzy pływających po polskich i nie tylko wodach… Postanowiliśmy namówić smoka Żagiełło do pomocy w organizacji Akademii jakiej jeszcze nie było!


Krakowska Akademia Optymista 2021

Zapraszamy dzieci w wieku 7-13 lat do udziału w niezwykłej przygodzie! Żeglarstwo jest naszą pasją – i tym właśnie chcemy się dzielić. To pasja, która wiąże się nie tylko z techniką pływania, to sport, który daje niezwykłe poczucie siły, wartości, uczy podejmowania decyzji i samodzielności, a przy okazji sprawia wiele radości. I stąd wziął się pomysł Krakowskiej Akademii Optymista!

Krakowska Akademia Optymista to projekt, który powstał dla dzieci, które jeszcze nie miały styczności z żeglarstwem, albo dopiero stawiają swoje pierwsze kroki. Pozwala na poznanie go poprzez serię spotkań oraz lekcji online. Podczas zajęć z doświadczonym trenerem można będzie posłuchać na czym polega pływanie na łódkach klasy Optymist. Zdradzimy też tajniki działania jachtu, opowiemy o tym jak powstaje wiatr oraz pokażemy, jak robić prawdziwe żeglarskie węzły.

KOLONIE OPTIMIST I WINDSURFING

KOLONIE ŻEGLARSKIE

Kolonie Krakowskiej Akademii Żeglarskiej to idealny sposób na rozpoczęcie żeglarskiej przygody. Celem ich jest przede wszystkim doskonała zabawa i nauka żeglowania na jachtach klasy Optymist – bezpiecznych i doskonałych do stawiania pierwszych samodzielnych kroków na wodzie. Bezpieczeństwo podczas zajęć zapewniają wykwalifikowani trenerzy asekurujący grupę na motorówce, a pływanie odbywa się w kamizelkach. W programie nie zabraknie również rozgrywek sportowych, zajęć integracyjnych, a na zakończenie kolonii odbędą się Regaty. Podczas zajęć dzieci poznają kluczowe umiejętności żeglarskie i zdobędą przygotowanie do dalszego rozwoju, a być może rozpoczęcia treningów klubowych.

KOLONIE WINDSURFING

Drugim wariantem kolonii jest windsurfing. Doskonały sposób na aktywne spędzenie lata poprzez naukę z doświadczonymi trenerami. Po czasie spędzonym na wodzie dzieci zdobędą podstawowe umiejętności windsurfingu i będą przygotowane do dalszego rozwoju,  może nawet w wymiarze sportowym. Pod koniec kursu będą miały okazję na swoje pierwsze regaty i poznają smak prawdziwej sportowej rywalizacji.


Liczba miejsc na poszczególnych turnusach jest ograniczona.

Cena za 1 turnus wynosi: 1790,00 / osobę + opcjonalny transport 95,00 zł w jedną stronę/os.

Transport organizowany z Klub Żeglarski Horn Kraków, ul. Kozia 22.

LEKCJE ONLINE

Zajęcia przygotowawcze z zakresu podstawowych pojęć żeglarskich, budowy łódki, zasad działania wiatru i pływania pozwalają na maksymalne wykorzystanie czasu na obozie i poświeceniu go wyłącznie na pływanie. Dodatkowo spotkania live z trenerem pomoże rozwiać wątpliwości, zadać pytania, a takę posłuchać fascynujących żeglarskich historii!

KONTAKT: 609 866 933


PARTNERZY KOLONII: